<

.


منتشر شده در : 1401/09/03

باز دید ها:8

مراسم تجلیل از اساتید و محصلان برتر آموزشی (ویژه برادران)

بعد از ظهر روز چهارشنبه مورخ 2/9/1401 در سالن همایش‌های دانشگاه بین‌المللی المصطفی (ص)- افغانستان با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب دکتر سید عبدالحمید ثابت، اساتید و دانشجویان برادر برگزار شد.

اجرای مراسم را آقای جعفری از دانشجویان رشته حقوق بر عهده داشت با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط قاری محترم آقای حسن محمدی از دانشجویان مقطع لیسانس رشته حقوق آغاز شد. در این مراسم جناب اسکندر متین، محمد عارف معرفت و آقای منتظر به ترتیب به بیان ذکر خاطره از دوران تحصیل علم، خواندن دکلمه و مقاله در مورد تجلیل از روز دانشجو و ارزش علم و دانش پرداختند. در این مراسم گروه تواشیح دانشجویان لیسانس رشته علوم قرآن و حدیث نیز به اجرای برنامه پرداختند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر ثابت ریاست دانشگاه بینالمللی المصطفی (ص) - افغانستان ضمن عرض خیرمقدم به اساتید و دانشجویان محترم فرمودند:

بر مبنای فرمایش قرآن درس خواندن به‌تنهایی کافی نیست، آنچه از آیات نورانی قرآن استفاده می‌شود این است که علم به‌تنهایی رسالت پیامبران نیست بلکه علم همراه با تزکیه رسالت انبیاء است آنجا که قرآن کریم می‌فرماید: یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه.

ایشان در ارتباط بااینکه مراد از علم چیست؟ بیان داشتند، مراد از علم نوری است که در قلب انسان مؤمن با تلاش و کوشش ایجاد می‌شود برای این کار باید ظرف دل و جانمان را آماده کنیم.

دکتر ثابت در ادامه گفتند، دانشگاه بین‌المللی المصطفی (ص) از سازمان‌های موفق درزمینهٔ آموزش و تحصیل علم است که علاوه بر محیط و امکانات مناسب، کادر علمی، برنامه‌های مختلفی را نیز جهت رشد و تقویت علمی و اخلاقی دانشجویان گرامی فراهم کرده است و دانشجویان گرامی باید از این امکانات و فضای آموزشی به‌خوبی استفاده کنند.

ایشان همچنان در مورد برنامه‌های آینده دانشگاه نیز وعده سپردند تا برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت آموزشی را برای دانشجویان برگزار کنند تا باعث ارتقای ظرفیت علمی دانشجویان گردد.

در ادامه مراسم از آقایان دکتر احمد ذبیح افشاگر به‌عنوان استاد برتر کادر و استاد خادم حسین فاضلی به‌عنوان استاد برتر مدعو همچنان از 8 تن از دانشجویان برتر هر رشته و 21 نفر از دانشجویان به‌عنوان نمایندگان صنوف با اهدای لوح تقدیر و جوایز نفیس تقدیر گردید.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و یک جلد قرآن کریم از سوی اساتید و دانشجویان از زحمات و تلاش‌های ریاست محترم دانشگاه بین‌المللی المصطفی (ص) جناب دکتر ثابت تقدیر به عمل آمد.

مراسم با عکس یادگاری اساتید و دانشجویان با ریاست محترم دانشگاه بین‌المللی المصطفی (ص) – افغانستان به پایان رسید.

آشنایی با دانشگاه دیدگاه و ماموریت تاریخچه دانشگاه افتخارات علمی
اساتید و کارمندان : 250
محصلین : 4500
کتاب ها : 10300
مقالات انتشار یافته : 150
مقالات بین المللی : 70
کتاب های منتشر شده : 28
بازدید امروز : 103 بازدید دیروز: 173 بازدید کل: 837